magazin
Év végi összegző sorozatunkat a legemlékezetesebb színészi munkák felsorolásával folytatjuk. Van köztük olyan, akit a cannes-i, mást a velencei…
továbbhír
A ma kezdődő 41. Denveri Filmfesztivál fókuszában idén a magyar film áll, emellett San Franciscóban november 2-án kezdődik a Magyar Filmfesztivál.
továbbhír
A genti és a haifai seregszemléket követően a portói nemzetközi filmfesztivál, a Fantasporto Rendezők Hete szekciójának versenyprogramjában…
továbbmagazin
Szász János alkotása komor hangvételű bűndráma, amelynek főszereplői konkrét történelmi keretek között testesítenek meg örök emberi gyarlóságokat:…
továbbmagazin
"A művész- és műfajfilm felosztástól a hátam borsózik, és azt a szerzői filmes skatulyát is rühellem, amibe kerültem, pontosabban magamat raktam" -…
továbbhír
Szombaton kezdődik a Camerimage Filmfesztivál, a világ legjelentősebb operatőri fesztiválja, mely idén ünnepli 25. születésnapját az…
továbbhír
Hivatalos előzetes érkezett Szász János megtörtént eseten alapuló filmjéhez.
továbbhír
Freund Ádám Földiek és Fatér Ambrus Légmell című rövidfilmjei képviselik a Színház- és Filmművészeti Egyetemet a világ elsőszámú operatőri…
továbbhír
Szász János új filmje megtörtént bűnesetet dolgoz fel, Nagy Zsolt főszereplésével.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéTroy Dyer / Nyakunkon az élet